Bezbolestné ošetření v příjemném prostředí

XC DENT

V ordinaci XC DENT poskytujeme komplexní stomatologické ošetření se zaměřením na estetickou stomatologii a endodoncii.

Vybavení

Mikroskopická stomatologie

Na našem pracovišti používáme špičkové operační mikroskopy Carl Zeiss a Leica.  Mikroskop je nejen nezbytným  pomocníkem zejména při složitějším ošetření kořenových kanálků (vybavení zalomených nástrojů, reendodoncie, …), ale lze ho využít i v protetice (kontrola  preparace na korunky,…) nebo minimálně invazivnímu ošetření zubního kazu.

Výhody ošetření za pomoci operačního mikroskopu:

  • Vysoká přesnost ošetření díky až čtyřicetinásobnému zvětšení      
  • Dokonalý přehled v místě ošetření –  ošetření pod mikroskopem nám umožní vidět to, co jiné technologie (RTG, lupové brýle..) nezvládnou.
  • Miniinvazivní terapie – při použití operačního mikroskopu dochází k maximálně šetrnému ošetření, nejsou zbytečně poškozovány zdravé zubní tkáně.

Rentgeny

V stomatologickém centru Skydent používame dva typy rentgenových přístrojů:

Digitální panoramatický rentgen

Nám umožňuje zhodnocení situace v ústech pacienta, stavu čelistí, čelistního kloubu a přilehlých tkání. Díky němu můžeme hodnotit onemocnění, které by jinak mohly zůstat skryté a líp tak cílit naše ošetření. Disponuje vysokými rozlišovací schopností, doplněnou o přesnost díky laserovému zaměření anatomických struktur na obličeji. Velkou výhodou je taky nízká expoziční dávka záření.

Intraorální rentgen

Je součástí obou našich ordinací. Jedná se o přístroje umožňující zhotovení cíleného detailního snímku na vyšetřovanou/ ošetřovanou oblast. Umožňuje dokonalejší diagnostiku zubního kazu a patologii zubní dřeně bez nutnosti opustit křeslo.

všechna RTG zařízení jsou přímo propojena s počítačem kde jsou snímky v průbehu pár sekund bez nutnosti zdlouhavého vyvolávaní filmu k dispozici lékaři.

Endodontické vybavení

Vybavení na endodoncii – (ošetření korenových kanálků)

Endomotor

Je zařízení sloužící na opracování kořenového kanálku a odstranění jeho zaníceného nebo nekrotického obsahu. Obsahuje několik přednastavitelných programů pro jednotlivé typy endodontických nástrojů. Sleduje „namáhání“ nástroje v kanálku a v případe že by došlo k jeho přetížení nástroj povytočí čím snižuje riziko jeho zalomení při ošetření a zároveň umožňuje přesné strojové opracování kořenových kanálků.

Apexlokátor

Je přístroj, určený na stanovení délky kořenového kanálku. To je nesmírně důležité pro správné opracování, dezinfekci a následné zaplnění kanálku. V případě nedostatečného opracování je vysoké riziko přetrvání infekce a následného zánětu.